Wstępu słów kilka

W 1989 roku podczas transformacji ustrojowej znikają z polskiej rzeczywistości Państwowe Zakłady Lecznicze dla Zwierząt.

Zastępują je lecznice samorządowe lub prywatne.

Ta pierwsza forma nie wytrzymała próby czasu i obecnie całe lecznictwo dla zwierząt ma formę prywatną.

Jak to się zaczęło?

Właśnie wówczas, a więc pod koniec 1989 roku dwóch lekarzy weterynarii - Józef Firmańczuk i AdamCalendar.png Krajewski, pracujących w Rzgowskiej państwowej Lecznicy dla Zwierząt decydują się na otwarcie prywatnej praktyki. 

 

Nowo powstała Przychodnia Weterynaryjna początkowo zajmuje się głównie leczeniem dużych zwierząt gospodarskich.

Jednak zachodzące bardzo szybko zmiany w polskim rolnictwie, które szczególnie wyraźnie można było obserwować w pobliżu dużych aglomeracji (gwałtowny spadek hodowli) oraz wzrastająca troska i dbałość właścicieli zwierząt towarzyszących człowiekowi, wymuszają na właścicielach Przychodni zwrócenie większej uwagi w swojej działalności na lecznictwo zwierząt małych.  

 

Zmiany, zmiany, zmiany...

 

Maintenance.pngW 2000 roku Przychodnia zmienia swoją lokalizacje i przenosi się ze starego budynku przy ul. Letniskowej do nowo wyremontowanego obiektu
przy ul. Ogrodowej 1.  

 

Wówczas również następują zmiany formy własności i przychodnię zaczyna prowadzić samodzielnie Adam Krajewski.

Ostatnie 10 lat charakteryzowało się ciągłym rozwojem firmy, a więc m.in. zwiększeniem liczby personelu, ciągłym podnoszeniem kwalifikacji, doposażaniem lecznicy w specjalistyczny nowoczesny sprzęt.

 

 

 

Poprzednia strona

Współcześnie

Obecnie w przychodni pracuje trzech lekarzy i dwóch techników weterynarii.

Dzisiaj głównymi pacjentami są małe zwierzęta, dla których Przychodnia oferuje szeroką gamę usług lekarsko-weterynaryjnych począwszy od profilaktyki po internę, chirurgię, położnictwo itd.

Po uzyskaniu przez Adama Krajewskiego tytułu specjalisty z zakresu chorób drobiu i ptaków ozdobnych znaczną grupę pacjentów Przychodni stanowią również duże fermy i gołębie. Zmieniający się profil działalności, ciągłe rozszerzanie oferowanych usług i podnoszenie ich na coraz wyższy poziom wymagają inwestowania w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny aktualny technologicznie.

ViewResults.png

Obecnie przychodnia dysponuje nowoczesnymi aparatami: RTG, USG I EKG.

Pracownia diagnostyczna z podręcznym laboratorium mikrobiologicznym wykonuje badania parazytologiczne, posiewy bakteriologiczne, mykologiczne z możliwością określenia antybiotykowrażliwości. Automatyczne analizatory hematologiczne i biochemiczne pozwalają w ciągu 2-3 minut zbadać krew dowolnego gatunku zwierząt.

Jednym z ostatnich zakupów jest laser z sondą prysznicową pozwalający niezauważalnie leczyć niektóre urazy oraz pomagać w rehabilitacji zwierząt.  

 

Dużym zainteresowaniem odwiedzających przychodnię cieszy się uruchomiony stosunkowo niedawno sklepik z artykułami i karmami dla zwierząt oraz nowa forma usług jakimi są usługi pielęgnacyjne i fryzjerstwo

 

Cele na przyszłość

Ciągłe rozszerzanie zakresu usług powoduje co raz to bardziej zwiększającą się ilość przyjmowanych pacjentów, co powoduje, że stosunkowo niedawno wyremontowane siedlisko Przychodni dzisiaj jest już zbyt package_engineering.pngciasne, tak więc

naszym celem na najbliższy czas staję się rozbudowa istniejącej lub budowa nowej placówki przychodni.