O nas

Lek. wet. Adam Krajewski
Lek. wet. Adam Krajewski
Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w AR w Lublinie ukończył w 1979 roku. Specjalista chorób drobiu i ptaków ozdobnych.

Jak to się zaczęło?

Właśnie wówczas, a więc pod koniec 1989 roku dwóch lekarzy weterynarii - Józef Firmańczuk i Adam Krajewski, pracujących w Rzgowskiej państwowej Lecznicy dla Zwierząt decydują się na otwarcie prywatnej praktyki.

Nowo powstała Przychodnia Weterynaryjna początkowo zajmuje się głównie leczeniem dużych zwierząt gospodarskich.

Calendar.png

Jednak zachodzące bardzo szybko zmiany w polskim rolnictwie, które szczególnie wyraźnie można było obserwować w pobliżu dużych aglomeracji (gwałtowny spadek hodowli) oraz wzrastająca troska i dbałość właścicieli zwierząt towarzyszących człowiekowi, wymuszają na właścicielach Przychodni zwrócenie większej uwagi w swojej działalności na lecznictwo zwierząt małych.

Zmiany, zmiany, zmiany...

W 2000 roku Przychodnia zmienia swoją lokalizacje i przenosi się ze starego budynku przy ul. Letniskowej do nowo wyremontowanego obiektu
przy ul. Ogrodowej 1.  
 
Wówczas również następują zmiany formy własności i przychodnię zaczyna prowadzić samodzielnie Adam Krajewski.

Ostatnie 10 lat charakteryzowało się ciągłym rozwojem firmy, a więc m.in. zwiększeniem liczby personelu, ciągłym podnoszeniem kwalifikacji, doposażaniem lecznicy w specjalistyczny nowoczesny sprzęt.

Współcześnie

Obecnie w przychodni pracuje trzech lekarzy i dwóch techników weterynarii.
Dzisiaj głównymi pacjentami są małe zwierzęta, dla których Przychodnia oferuje szeroką gamę usług lekarsko-weterynaryjnych począwszy od profilaktyki po internę, chirurgię, położnictwo itd.

Po uzyskaniu przez Adama Krajewskiego tytułu specjalisty z zakresu chorób drobiu i ptaków ozdobnych znaczną grupę pacjentów Przychodni stanowią również duże fermy i gołębie. Zmieniający się profil działalności, ciągłe rozszerzanie oferowanych usług i podnoszenie ich na coraz wyższy poziom wymagają inwestowania w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny aktualny technologicznie.

Obecnie przychodnia dysponuje nowoczesnymi aparatami: RTG, USG I EKG.
Pracownia diagnostyczna z podręcznym laboratorium mikrobiologicznym wykonuje badania parazytologiczne, posiewy bakteriologiczne, mykologiczne z możliwością określenia antybiotykowrażliwości. Automatyczne analizatory hematologiczne i biochemiczne pozwalają w ciągu 2-3 minut zbadać krew dowolnego gatunku zwierząt.
Jednym z ostatnich zakupów jest laser z sondą prysznicową pozwalający niezauważalnie leczyć niektóre urazy oraz pomagać w rehabilitacji zwierząt.  
 
Dużym zainteresowaniem odwiedzających przychodnię cieszy się uruchomiony stosunkowo niedawno sklepik z artykułami i karmami dla zwierząt oraz nowa forma usług jakimi są usługi pielęgnacyjne i fryzjerstwo.

ViewResults.pngCele na przyszłość

Ciągłe rozszerzanie zakresu usług powoduje co raz to bardziej zwiększającą się ilość przyjmowanych pacjentów, co powoduje, że stosunkowo niedawno wyremontowane siedlisko Przychodni dzisiaj jest już zbyt ciasne, tak więc
naszym celem na najbliższy czas staję się rozbudowa istniejącej lub budowa nowej placówki przychodni.


Zdzisław Prądzyński
Zdzisław Prądzyński
Starszy technik weterynarii, Przychodnia weterynaryjna
Absolwent Technikum Weterynaryjnego we Wrześni w roku 1974. Pracuje w przychodni Rzgowie od 1978r.
Aleksandra Grudzień
Aleksandra Grudzień
Lekarz weterynarii , Przychodnia weterynaryjna
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.P
Beata Paluch
Beata Paluch
Technik weterynarii, Przychodnia weterynaryjna
Absolwentka Technikum weterynaryjnego
Julia Skowron
Julia Skowron
Lekarz weterynarii, Przychodnia weterynaryjna
Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu z 2006 roku. W przychodni w Rzgowie odbyła staż i pracuje od 2006 roku.

Blank Image

Jesteśmy dla Państwa milusińskich

Jeśli tylko czują Państwo potrzebę wynikającą z troski o swoich podopiecznych zapraszamy do szybkiego kontaktu z nami
 

Skontaktuj się z nami